Kişiye Özel Ayakkabı – TerlikKişiye Özel Ayakkabı – TerlikAyak basınç analizi, ayak tabanındaki basınç dağılımını, detaylı olarak göstermeye yarar. Bu amaçla basınca duyarlı elektronik algılayıcılar içeren özel bir tarayıcı platform kullanılmaktadır. Özel bir bilgisayar programı sayesinde ayak tabanında oluşan basınç değişimleri monitörde detaylı olarak görülebilir. Ayak Basınç Analizi ile neler tespit Edilir ?Her iki ayağın yük dağılımıHer iki ayağın yüzey genişlikleriHer iki ayak arasındaki asimetriAyak eksenleri, yürüme açısıAdım atma döngüsünün normal olup olmadığıVücut asimetrisine bağlı basma bozukluklarıAdım atarken ve ayakta dururken ayrı değerlendirmeAyak bileği açısının arka kamera ile tespiti (supinasyon/pronasyon)Statik vucüt dengesi.
Kişiye özel tabanlık hastaların ayaklarından alınan özel ölçümler sonrasında , hastalığa yönelik olarak ayağın anatomik yapısına tam olarak uygulanan tabanlıktır.
Normal tabanlıklardan farklı olarak hazırlanmış bu tabanlık kişinin problemine yöneliktir. 
Başka bir hastalıkta ya da aynı numara ayakkabı giyen bir başka kişi tarafından kullanılamaz.

 

Tabanlıklar Hangi Hastalıklar da Kullanılır?DüztabanlıkÖn ayak problemleriArka ayak problemleriİçe- Dışa basma problemleriHalluks ValgusAşil tendon problemleriTopuk Dikeni ( Plantar Fasciit )
                                                                                                                                                                                 Op. Dr. Okyar Altaş

                                                                                                                                                        Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı